Festivalist

TUTVUSTUS

Viru Folk toimub 8.–9. augustil 2025 Käsmus!

🌊 Kaks päeva muusikat, loodust ja põhjamaiselt mõnusat melu
🎶 Kaheksa lava ja üle 30 esineja Eestist ning kaugemalt
🎭 Lisaks kontsertidele ka öösimman, arutelud, töötoad ja lasteala

Igal suvel muutub Käsmu kapteniküla eriliseks kultuurisõprade kohtumispaigaks, kus meri, muusika ja looduse lähedus loovad unikaalse atmosfääri. Viru Folk toob kokku põhjamaisest kultuurist inspireeritud artistid ja elamused, mis ulatuvad kaugemale lavalaudadest – siin saab osa saada aruteludest ja töötubadest, mis avardavad maailmapilti ning toovad uusi teadmisi ja kogemusi.

Viru Folk on mõeldud kõigile, kes armastavad head muusikat, inspireerivat seltskonda ja mereäärset rahu. Siia tullakse nautima sumedaid suveõhtuid, jalutama Käsmu rannikul ning kogema midagi erilist.

Tule ja naudi imelist Käsmut, tule ja naudi Viru Folki! 🌊🎶

festivaliks valmistumine
Käsmu

Viru Folgi ajalugu

Viru Folgi juured ulatuvad Soome saamide juurde. Nimelt osales Viru Folgi peakorraldaja Peep Veedla aastatel 2000-2007 rattaretkede “Kuidas elad, Soome?” korraldamises ning 2007. aasta augustis viis see rattaretk Põhja-Soome saamide juurde, kus andis retkelistele kontserdi saamidest õdede bänd Angelit. See kontsert avaldas Peebule nii sügavat mõju, et olles seni plaadifirma juhina popmuusikaga tegelenud, mõistis ta, et tema tegelik kutsumus on hoopiski folkmuusika. Olles poja Villu Veedlaga koos just firma moodustanud ning plaane pidamas, mida suurt ja toredat korraldada, jõuti tõdemuseni hakata korraldama folkfestivali. Kusjuures varem polnud kumbki ühelgi folkfestivalil käinud. 

Juba 1. detsembril 2007 kutsuti Käsmu kokku kümmekond inimest, kes võiksid olla huvitatud korraldamises kaasa lööma ning asuti plaane pidama. Mõned toonastest kokkutulnutest on tiimis senini, suurem osa tiimist on uuenenud ja noorenenud. Alates 2008. aasta augustist on festival toimunud igal aastal, alati kaks nädalat pärast Viljandi pärimusmuusika festivali.
 
Aastal 2013 jõuti tõdemuseni, et iga festival võiks keskenduda mõne maa või rahva kultuuri tutvustamisele ning nii sündisidki järjest Rootsi, Saami, Taani, Põhjala saarte, Soome jne teema-aastad. Just sellised piirkondlikud teema-aastad eristavadki Viru Folki kõigist teistest Eesti festivalidest.
Scroll to Top